Macross Zero

Zgłoś błąd
Typ widowni Seinen
Rok produkcji 2002
Wiek widowni 18+

Informacje

Alternatywny tytuł brak
Rodzaj OVA
Produkcja Japońska
Gatunek Akcja, Fantasy, Przygodowy, Sci-Fi
Tematyka Specjalne oddziały/Policja/Wojsko
Status Zakończone

Opis

W 1999 roku ogromny statek kosmiczny, należący do obcej cywilizacji, rozbija się na Ziemi w skutek czego kruchy pokój ulega zachwianiu i wybucha wojna ogarniająca cały świat.
W takich warunkach dorastał Shin Kudo, młody as myśliwski. Jest teraz rok 2008 i nic nie wskazuje na to, aby wojna miała się szybko zakończyć. Po zestrzeleniu przez nową maszynę nieprzyjaciela bohater trafia na wyspę Mayan, na której niewielka społeczność żyje w dość prymitywnych warunkach. Ranny i oddzielony od macierzystej jednostki musi czekać na ratunek nękany słowami wieszczki imieniem Sara. Opowiada ona o przybyciu Kadumu, niosącego zniszczenie wraz z przebudzeniem się krwawiącego żoіnierza. Jak się później okaże, jej słowa są czymś więcej niż tylko wierzeniami ginącej kultury.
Jest to opowieść o ścieraniu się ze sobą tradycji i postępu, pragnienia pokoju i żądzy śmierci. Jakie znaczenie mają stare wierzenia ludu Mayan? Ta tajemnica może być bardziej żywa niż ktokolwiek przypuszcza.
Wydarzenia Macross Zero dzieją się na rok przed wydarzeniami The Super Dimension Fortress Macross. Można to uznać za dopełnienie wcześniej wyemitowanych serii, jako że po raz pierwszy bliżej pokazana jest sytuacja na ziemi sprzed startu pierwszego okrętu klasy Macross.
panele aukcyjne

Odcinki

Numer Tytuł Premiera Wersja Filler Link
5 Nie Zobacz
4 Nie Zobacz
3 Nie Zobacz
2 Nie Zobacz
1 Nie Zobacz
Loading...

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

8.38/10
24 głosów


15 fanów
21,888 wyświetleń