Loading...

Elfen Lied

Zgłoś błąd
Typ widowni Ecchi, Seinen
Rok produkcji 2004
Wiek widowni 18+

Informacje

Alternatywny tytuł brak
Rodzaj TV
Produkcja Koreańska
Gatunek Akcja, Dramat, Horror, Psychologiczny, Romans, Sci-Fi
Tematyka Harem, Przemoc, Supermoce
Status Zakończone

Opis

Historia rozpoczyna się od pokazania nam młodej dziewczyny o imieniu Lucy, uciekającej w dziwnych okolicznościach z umieszczonego na wyspie u wybrzeży Kamakury laboratorium naukowego. Dziewczyna wydostaje się stamtąd, zabijając przy tym dużą liczbę strażników przy użyciu swych nadprzyrodzonych mocy. Trafiona kulą z karabinu przeciwczołgowego w dziwny hełm, który ma na głowie, wpada z klifu do wody, dzięki czemu wydostaje się z wyspy. Lucy jest "Dicloniusem" - istotą podobną do człowieka, mającą jednak na głowie dwa małe rogi, przypominające nieco kocie uszy. "Dicloniusy" zawdzięczają telekinetyczne moce "vectorom" - wyrastającym im z pleców niewidzialnym ramionom, stanowiącym potężną broń.

Dzień po ucieczce Lucy chłopak o imieniu Kouta przybywa do Kamakury, by spotkać się ze swą kuzynką, Yuką. Chce on studiować w lokalnym uniwersytecie, dostaje więc zakwaterowanie w postaci starego zajazdu należącej do rodziny Yuki pod warunkiem spełniania w nim obowiązków dozorcy. Gdy chłopak w końcu spotyka kuzynkę, udaje się wraz z nią na plażę, którą ostatnio odwiedzał, gdy był jeszcze dzieckiem. Dwójka bohaterów nieoczekiwanie znajduje nad brzegiem morza nagą, krwawiącą dziewczynę. Jest nią Lucy, która w wyniku urazu głowy spowodowanego postrzeleniem wykształciła w sobie podwójną osobowość. W przeciwieństwie do okrutnej i wręcz sadystycznej Lucy jej druga osobowość jest niezwykle łagodna, nieszkodliwa i na początku niebędąca w stanie wymówić niczego poza "Nyū". Nie wiedząc co z nią zrobić, Kouta i Yuka biorą dziewczynę do opustoszałego hotelu, w którym odtąd ma mieszkać chłopak, i opiekują się nią, nadając jej imię "Nyū". Yuka szybko decyduje, iż najlepiej będzie, jeśli zamieszka w zajeździe razem z kuzynem i Nyū.

Kouta, Nyū i Yuka zaczynają przyzwyczajać się do mieszkania w zajeździe, a główna bohaterka zaczyna pogłębiać stłumione w Koucie bolesne wspomnienia z jego przeszłości. Tymczasem laboratorium, gdzie Lucy była przetrzymywana, zaczyna wysyłać zarówno ludzi, jak i Dicloniusy, których celem jest schwytanie dziewczyny.
galeria ebay

Odcinki

Numer Tytuł Wersja Filler Link
13 Bez powrotu. Nie Zobacz
12 Upadek. Nie Zobacz
11 Komplikacje. Nie Zobacz
10 Niemowlę. Nie Zobacz
9 Wspomnienie. Nie Zobacz
8 Początek. Nie Zobacz
7 Konfrontacja. Nie Zobacz
6 Najgłębsze uczucia. Nie Zobacz
5 Recepta. Nie Zobacz
4 Starcie. Nie Zobacz
3 W głębi duszy. Nie Zobacz
2 Destrukcja. Nie Zobacz
1 Spotkanie. Nie Zobacz
Loading...

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

8.42/10
2115 głosów


1020 fanów
588,710 wyświetleń