Elfen Lied

Zgłoś błąd
Typ widowni Ecchi, Seinen
Rok produkcji 2004
Wiek widowni 18+

Informacje

Alternatywny tytuł brak
Rodzaj TV
Produkcja Koreańska
Gatunek Akcja, Dramat, Horror, Psychologiczny, Romans, Sci-Fi
Tematyka Harem, Przemoc, Supermoce
Status Zakończone

Opis

Historia rozpoczyna się od pokazania nam młodej dziewczyny o imieniu Lucy, uciekającej w dziwnych okolicznościach z umieszczonego na wyspie u wybrzeży Kamakury laboratorium naukowego. Dziewczyna wydostaje się stamtąd, zabijając przy tym dużą liczbę strażników przy użyciu swych nadprzyrodzonych mocy. Trafiona kulą z karabinu przeciwczołgowego w dziwny hełm, który ma na głowie, wpada z klifu do wody, dzięki czemu wydostaje się z wyspy. Lucy jest "Dicloniusem" - istotą podobną do człowieka, mającą jednak na głowie dwa małe rogi, przypominające nieco kocie uszy. "Dicloniusy" zawdzięczają telekinetyczne moce "vectorom" - wyrastającym im z pleców niewidzialnym ramionom, stanowiącym potężną broń.

Dzień po ucieczce Lucy chłopak o imieniu Kouta przybywa do Kamakury, by spotkać się ze swą kuzynką, Yuką. Chce on studiować w lokalnym uniwersytecie, dostaje więc zakwaterowanie w postaci starego zajazdu należącej do rodziny Yuki pod warunkiem spełniania w nim obowiązków dozorcy. Gdy chłopak w końcu spotyka kuzynkę, udaje się wraz z nią na plażę, którą ostatnio odwiedzał, gdy był jeszcze dzieckiem. Dwójka bohaterów nieoczekiwanie znajduje nad brzegiem morza nagą, krwawiącą dziewczynę. Jest nią Lucy, która w wyniku urazu głowy spowodowanego postrzeleniem wykształciła w sobie podwójną osobowość. W przeciwieństwie do okrutnej i wręcz sadystycznej Lucy jej druga osobowość jest niezwykle łagodna, nieszkodliwa i na początku niebędąca w stanie wymówić niczego poza "Nyū". Nie wiedząc co z nią zrobić, Kouta i Yuka biorą dziewczynę do opustoszałego hotelu, w którym odtąd ma mieszkać chłopak, i opiekują się nią, nadając jej imię "Nyū". Yuka szybko decyduje, iż najlepiej będzie, jeśli zamieszka w zajeździe razem z kuzynem i Nyū.

Kouta, Nyū i Yuka zaczynają przyzwyczajać się do mieszkania w zajeździe, a główna bohaterka zaczyna pogłębiać stłumione w Koucie bolesne wspomnienia z jego przeszłości. Tymczasem laboratorium, gdzie Lucy była przetrzymywana, zaczyna wysyłać zarówno ludzi, jak i Dicloniusy, których celem jest schwytanie dziewczyny.
darmowe panele allegro

Odcinki

Numer Tytuł Premiera Wersja Filler Link
13 Bez powrotu. Nie Zobacz
12 Upadek. Nie Zobacz
11 Komplikacje. Nie Zobacz
10 Niemowlę. Nie Zobacz
9 Wspomnienie. Nie Zobacz
8 Początek. Nie Zobacz
7 Konfrontacja. Nie Zobacz
6 Najgłębsze uczucia. Nie Zobacz
5 Recepta. Nie Zobacz
4 Starcie. Nie Zobacz
3 W głębi duszy. Nie Zobacz
2 Destrukcja. Nie Zobacz
1 Spotkanie. Nie Zobacz

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

8.41/10
2145 głosów


1030 fanów
595,734 wyświetleń