Uwaga! Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji strony należy się zalogować! Zapraszamy do rejestracji.

Umezu Kazuo no Noroi

Zgłoś błąd
Typ widowni Seinen
Rok produkcji 1990
Wiek widowni 16+

Informacje

Alternatywny tytuł The Curse of Kazuo Umezu
Produkcja Japońska
Rodzaj OVA
Gatunek Horror
Tematyka Przemoc/Brutalność, Szkolne życie/Szkolne kluby
Status Zakończone

Opis

Umezu Kazuo no Noroi to zebrane w jedną całość dwie krótkie opowieści, wykorzystujące dość tradycyjne rekwizyty z pakamery, do której często sięgają twórcy horrorów.

Pierwsza z nich opowiada o gimnazjalistce Masami, do klasy której trafia Rima. Rodzina dziewczyny właśnie wróciła z Meksyku do Japonii. Rima, z racji nietuzinkowej urody zwraca uwagę wszystkich w klasie, oczywiście głównie chłopców, którzy z miejsca zaczynają rywalizować o względy nowo przybyłej piękności. Gorzej jest z Masami, tę bowiem paraliżuje sam widok nieznajomej, zaś spojrzenie w oczy sprawia, że traci przytomność. Jakby tego było mało, od momentu pojawienia się Rimy Masami fatalnie sypia, ma koszmary, ktoś w nocy otwiera zamknięte szczelnie okno w jej pokoju, zaś na szyi dziewczyny pojawia się dziwna rana. Konkluzja, przynajmniej dla bohaterki, jest prosta – padła ofiarą wampira, którym jest Rima. Jako że każda kolejna noc przynosi coraz to gorsze przeżycia, Masami prosi o pomoc swojego przyjaciela. Ten zaś, po początkowych wątpliwościach, wpada na pomysł – w pokoju koleżanki instaluje kamerę wideo, która nagra całe zajście i pomoże odpowiedzieć na pytanie dotyczące nocnych zjawisk.

Druga historia bazuje na wałkowanym już setki razy schemacie. Dwie dziewczyny urządzają sobie noc oglądania horrorów, po której jedna z nich, rezolutna wielbicielka filmów grozy Nanako, dochodzi do wniosku, że warto byłoby przeżyć samemu coś bardziej efektownego. Tak się składa, że niedaleko znajduje się stary dom, w którym dawno temu ktoś miał, wedle plotek, zginąć lub też popełnić samobójstwo. Miko, jej przyjaciółka, osoba raczej bojaźliwa, jest zdecydowanie przeciwna odwiedzaniu takich miejsc, jednak ostatecznie ulega namowom Nanako. Pod samym domem spotykają jeszcze dwie koleżanki z klasy i czwórka dziewcząt wkracza w progi nawiedzonej posiadłości. Już na starcie zamykają się za nimi drzwi, chwilę potem wysiada latarka. A co będzie dalej? Czy wyjdą stamtąd żywe? O tym już przekonajcie się sami.
galerie sprzedazy
Informacja! Brak odcinków!

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

4.60/10
30 głosów


7 fanów
28,136 wyświetleń