Uwaga! Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji strony należy się zalogować! Zapraszamy do rejestracji.

Shakugan no Shana

Zgłoś błąd
Typ widowni Seinen
Rok produkcji 2005
Wiek widowni 13+

Informacje

Alternatywny tytuł Shana of the Burning Eyes
Produkcja Japońska
Rodzaj TV
Gatunek Akcja, Fantasy, Komedia, Romans
Tematyka Anioły/Demony, Magia, Supermoce
Status Zakończone

Opis

Wydawało mu się, że te zwyczajne dni będą trwały całą wieczność, jednak wszystko się zmieniło kiedy spotkał dziewczynę o płomiennie czerwonych włosach i oczach. Shana, tak brzmiało jej imię.

Niedługo po tym jak Sakai Yuji rozpoczyna liceum, podczas swej drogi do domu widzi coś nieprawdopodobnego: ludzie są zamrażani przez dziwny ogień, a potem atakowani przez wielkiego potwora wyglądającego jak jakaś lalka. W momencie kiedy wydaje mu się, że straci życie, pojawia się dzierżąca miecz dziewczyna w czarnej pelerynie, a następnie przecina wroga na pół. Mimo że Yuji przeżywa to przerażające spotkanie, nieznajoma wyjawia mu straszną prawdę - "Ty już nie istniejesz".

Dziewczyna nazywa siebie Płomienną Mgłą i wyjaśnia, że poluje na "Guze no Tomogara" - intruzów z innego świata. Okazuje się, że chłopak jest tzw. "Pochodnią", zastępstwem prawdziwego Yuji’ego, którego egzystencja została pochłonięta przez potwora. Żeby tego było mało, wyjawia mu też, że jest on specjalnym rodzajem owej "Pochodni" zwanym "Mystes", ponieważ zawiera pewną unikalną rzecz. Kiedy chłopak spogląda na swoją klatkę piersiową, dostrzega tam nikły płomyk, dokładnie tak jak powiedziała nieznajoma.
W ten sposób rozpoczyna się jego niekończąca walka u boku Shany.
galeria ebay

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

8.25/10
797 głosów


376 fanów
524,862 wyświetleń