Uwaga! Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji strony należy się zalogować! Zapraszamy do rejestracji.

Piekło Dantego: Epicka Animacja

Zgłoś błąd
Typ widowni Shounen
Rok produkcji 2010
Wiek widowni 18+

Informacje

Alternatywny tytuł Dante's Inferno: An Animated Epic
Produkcja Japońska
Rodzaj Film
Gatunek Akcja, Dramat, Fantasy, Horror
Tematyka Demony, Przemoc/Brutalność, Sztuki walk
Status Zakończone

Opis

Piekło Dantego to film animowany stworzony na podstawie gry wydanej przez Electronic Arts. Piekło z klasycznej Boskiej komedii Dantego Alighieri w japońsko­‑koreańsko­‑amerykańskiej wersji animowanej, stanowiącej materiał promocyjny dla przeznaczonego na konsole mordobicia.

Koniec wieku XIII. Mieszkaniec Florencji, Dante Alighieri, po doświadczeniu nieszczęśliwej miłości pisze jeden z najbardziej znanych w historii poematów - "Boską Komedię". Początek wieku XXI. Ponad 600 lat później utwór Dantego nadal znany jest zbiorowej świadomości, powstaje gra oparta na jego podstawie, równolegle do filmu animowanego opowiadającego o drodze do czeluści piekieł.

Dante, krzyżowiec, powraca z krucjaty do domu, do ukochanej Beatrycze. Gdy przybywa na miejsce, okazuje się, że cała jego rodzina i służba została zamordowana, a jego narzeczona wydaje z siebie ostatnie tchnienie. W ostatnich słowach pyta rycerza, czy był jej wierny podczas trzyletniej wyprawy i, słysząc zapewnienia Dantego o miłości i niewinności, kona. W tym momencie z piekielnych czeluści wyłania się Lucyfer, zarzucając mężczyźnie kłamstwo i porywając niewinną i czystą Beatrycze w najgłębsze otchłanie. Rycerz wraz z pomocą starożytnego poety Wergiliusza wyrusza za demonem poprzez dziewięć kręgów piekieł, walcząc nie tylko z zastępami różnych monstrów, sług Lucyfera, ale przede wszystkim z własnymi grzechami przeszłości...
darmowe panele allegro
Numer Tytuł Premiera Wersja Filler Link
1 Piekło Dantego: Epicka Animacja Nie Zobacz

Komentarze 0

Musisz być zalogowany aby komentować!

8.47/10
158 głosów


70 fanów
75,290 wyświetleń